تور های بیر سفر

تور ارمنستان

تور ارمنستان

ارمنستان کشوری در جنوب قفقاز و همسایه شمالی ایران و در حقیقت تنها کشور باقیمانده از نقشه سه هزارساله آناتولیا و نیز اولین کشوری است که مسیحیت را در ۱۷۰۰ سال قبل و در سال ۳۰۱ بعد از میلاد پذیرفت و با وجود کلیساها و خانقاه‌های بسیار زیاد و باستانی در این کشور، این نکته را هرگز در طی سفر به آن فراموش نخواهید کرد.

تماشای ویدیو

ارمنستان کشوری در جنوب قفقاز و همسایه شمالی ایران و در حقیقت تنها کشور باقیمانده از نقشه سه هزارساله آناتولیا و نیز اولین کشوری است که مسیحیت را در ۱۷۰۰ سال قبل و در سال ۳۰۱ بعد از میلاد پذیرفت و با وجود کلیساها و خانقاه‌های بسیار زیاد و باستانی در این کشور، این نکته را هرگز در طی سفر به آن فراموش نخواهید کرد.

بهتر است بدانید، مرزهای ارمنستان با ترکیه و آذربایجان بسته بوده و فقط از طریق مرز ایران و گرجستان می‌شود به آن سفر زمینی نمود.

شهرهای مهم و دیدنی ارمنستان

طبیعت زیبای ارمنستان به تنهایی می‌تواند انگیزه‌ای بسیار قوی جهت سفر به این کشور باشد اگرچه تاریخ کهن این سرزمین مخصوصاً تاثیری که دین مسیحیت بر فرهنگ و معماری آن گذاشته، بسیار قابل توجه است.
ارتفاعات این کشور با پوشش گیاهی منحصر بفرد خود و چشمه‌های آب‌گرم، و معدنی قابل نوشیدن، دریاچه‌های کوچک قابل شنا در ارتفاعات، امکان اسکی روی برف، قایق‌رانی و اسکی روی آب در دریاچه سوان (۴۰ کیلومتری ایروان) در کنار آثار باستانی و کلیساها و صومعه‌های چندصد ساله این کشور از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری آن بشمار می‌روند.

  • ایروان: پایتخت این کشور و البته بزرگترین شهر آن علاوه بر بناهای تاریخی همچون قلعه اربونی و مسجد آبی، دارای ساختمان‌ها و خیابان‌هایی با معماری بسیار زیبایی شبیه شهرهایی چون وین اروپاست که حمایت مالی این طرح‌های معاصر از سوی شوروی سابق انجام می‌شد.
ایروان
میدان آزادی، ساختمان ماتناداران و خیابن ماشتوتس و از همه مهم‌تر ساختمان بزرگ اُپرا از جمله‌ی این طرح‌ها هستند.
مسجد آبی در ایروان، مسجدی به سبک مساجد ایرانی است.

ارمنستان

مسجد آبی یا کبود ( همچنین مسجد ایرانی یا پرشین هم گفته می‌شود) به خاطر سیاست‌های ضد دینی شوروی سابق به موزه تبدیل شده بود، اما بعد از استقلال ارمنستان با حمایت دولت ایران دوباره به عنوان مسجد و محل برگزاری نماز جماعت بازگشایی شد. مسجد کبود تنها مسجد شهر و شیعی است.

  • دیلیجان ( تاووش مارز): ناحیه‌ای جنگلی و پرجمعیت که سوئیس کوچک نامیده می‌شود. این شهر به سبب آب و هوای بسیار تمیز و سالم و محیط طبیعی زیبایش شاهد سکونت بسیاری از هنرمندان و افراد مشهور ارمنی است. در این ناحیه می توانید از چندین صومعه‌ی تاریخی همچون هاخارتسین و ماتوسادیدن کرده و سری به دهکده‌ی ملوکان بزنید.

دیلیجان

  • یرموک (یا جرموک یا وایوتز دزور مارز): شهر چشمه‌های آب معدنی و حیات‌وحش بوده و محیط بسیار زیبایی دارد. دریاچه معروف یرموک و صومعه Gndeدر نزدیکی این شهر قرار دارند.
  • ساخکادزور (کوتایک مارز): که در نزدیکی ایروان قرار دارد، مقصد بسیاری از ورزشکاران و علاقه‌مندان طبیعت است. پیست اسکی این منطقه و صومعه کیچاریس دو منطقه بسیار مشهور این شهرند.

جرموک

خرید در ارمنستان

واحد پول ارمنستان، درام نام دارد که از واژه فارسی درم گرفته شده است و امروزه به معنی پول هم بکار می‌رود. علاوه بر پول رسمی این کشور، می توانید از دلار، یورو و همینطور روبل نیز استفاده کنید.
***در صورتی که از مرز زمینی نوردوز قصد ورود به ارمنستان را دارید، توصیه ما برای تبدیل ارز و خرید درام استفاده از صرافی‌های واقع در مرز است که بصورت ۲۴ ساعته فعالیت می‌کنند و نرخ‌های بهتری برای تبدیل ریال به درام ارائه می‌نمایند.البته توصیه می شود به میزان نیاز خود تا ایروان درام تهیه کنید زیرا همیشه در ایروان قیمت های بهتری برای تبدیل دلار خواهید یافت.
سوغاتی های این کشور محدود به فرش، صنایع دستی و یادگاری‌های دوره شوروی می‌شود.

اطلاعات بیشتر در مورد ارمنستان

پایتخت : ایروان

  حکومت : جمهوری

زبان :  ارمنی

دین : مسیحی

واحد پول :  درام

 

آدرس‌های مرتبط با سفارت ارمنستان

آدرس سفارت ارمنستان در تهران: خیابان جمهوری اسلامی، خیابان رازی، خیابان استاد شهریار، پلاک ۱
تلفن: ۶۶۷۰ ۴۸۳۳-۶۶۷ ۶۰ ۵۰۹
فاکس: ۶۶۷ ۰۰ ۶۵۷

وبسایت وزارت امورخارجه ارمنستان: mfa.am/en
وبسایت سفارت ایران در ایروان:  yerevan.mfa.gov.ir

 

هشدارها و توصیه های مسافرتی جهت سفر به ارمنستان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *