تور های بیر سفر

تور مشهد مناطق زیبا گردشگری و دیدنی مشهد مقدس

تور مشهد : پارک طبیعی هفت حوض (دره هفت حوض)

تور مشهد گردشگری هفت حوض

یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی مشهد که در دل کوه های خلج جا داره هفت حوض می باشد . این منطقه حدود ۷ کیلومتر با مشهد فاصله دارد. بعد از طی این مسافت باید ماشین را پارک کنید و باقی مانده مسیر که ۲ کیلومتر است رو پیاده طی کنید. این منطقه شامل ۷ حوضچه طبیعیِ که آب در آنها جریان دارد. بعضی از این حوضچه ها به اندازه یک استخر کوچک وسعت دارند. آب بعد از عبور از این هفت حوضچه به حوضی بزرگتر می ریزد و رودخانه مسیرش رو ادامه می دهد. این پدیده طبیعی حوض ها یا «دولین های» متعدد، بر اثر فرسایش شیمیایی توسط باران های اسیدی در بستر یکی از سرشاخه های رودخانه طرق از در ارتفاعات رو به جنوب بینالود شگل گرفته.
بکر و دست نخورده بودن این منطقه، پرتردد و پر بازدید نبودن و سکوت عجیبی که در آن حکمفرماست آرامش عجیبی به شما هدیه می کند، تنهاصدای جریان آب، گوش ها رو نوازش می دهد.

تور مشهد : آرامگاه فردوسی

تور مشهد گردشگری آرامگاه فردوسیآرامگاه فردوسی، یادبودی است در توس، شمال مشهد که توسط هوشنگ سیحون بر پایه طرح پیشین آن که توسط حسین لرزاده و با کمی تغییرات در ابعاد و اندازه و تزئینات، طراحی و بازسازی شده است. آرامگاه فردوسی به شکل بناهای پرسپولیس و مقبره کوروش در پاسارگاد ساخته شده است و از سه قسمت اصلی تشکیل شده که اولین بخش آن، میانی ترین بخش می‌باشد که همان سنگ قبر آرامگاه است. جنس این سنگ مرمر می باشد و ابعادی ۱٫۵×۱ و ارتفاع ۰٫۵ متر را دارا است. بخش دوم شامل تالاری مربع شکل است که از سنگ مرمر ساخته شده و داخل آن با کاشی تزئین گشته که چهار ستون بلند با دو سر ستون بزرگ در چهارگوشه تالار قرار گرفته است. سومین بخش محوطه پلکانی پوشیده از سنگ مرمر می باشد که اتاق، روی آن قرار گرفته و تعداد زیادی از اشعار فردوسی بر روی دیواره های آن حکاکی شده است. این سنگتراشی‌ها توسط حسین حجار باشی زنجانی، سنگتراش سنگ‌های بنا و قبر و همچنین سنگ نوشته‌های آرامگاه که به خط نستعلیق می باشد از اشعار فردوسی و با دست خط استاد طاهرزاده است.

تور مشهد : باغ پرندگان مشهد

تور مشهد گردشگری باغ پرندگان مشهدباغ پرندگان موجود در منطقه گردشگری تجاری سپاد در شهر مشهد تنها و اولین باغ پرندگان منطقه شرق کشور می باشد که با هزینه بالغ بر نهصد میلیون در شهر مشهد ساخته شده است . در باغ پرندگان مشهد انواع پرندگان با گونه های کمیاب ایرانی، آسیایی و آفریقایی موجود است که برای تامین سلامتی بازدیدکنندگان و پرندگان تیم‌های پزشکی بصورت شبانه روزی در باغ پرندگان مشهد حضور دارند و باغ پرندگان مشهد با مجوز اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی و سازمان محیط زیست مشهد شروع به کار کرده است.

تور مشهد : امام‌زادگان هاشم و محتشم

تور مشهد گردشگری امام‌زادگان هاشم و محتشمامام‌زادگان هاشم و محتشم از نوادگان امام موسی بن جعفر(ع) می‌باشند و بنای آرامگاه امام‌زادگان هاشم و محتشم در ۵۵ کیلومتری شهر مشهد در جاده نیشابور واقع شده است. بنای امام‌زادگان هاشم و محتشم دارای دو گنبد وگلدسته‌های طلایی که در داخل آینه کارشده‌اند بوده و به شبستانی به وسعت حدود ۳۵۰ متر منتهی می‌گردد.

تور مشهد : موزه نان مشهد

تور مشهد گردشگری موزه نان مشهدموزه نان گندم دشت مشهد نخستین موزه نان در ایران است که با خلق فضایی فرهنگی هنری به منظور نمایش تمامی مراحل از تهیه گندم ، آرد و نان، با تکیه بر معماری سنتی ایران و با هدف فعالیت فرهنگی، تاریخی و تبلیغاتی برپا شده است. لازم یه ذکر است که اولین موزه نان در آلمان به نام موزه فرهنگ نان دایر شده است.

تور مشهد : غار مغان مشهد

تور مشهد گردشگری غار مغان مشهدغار مغان یکی از بهترین مکان های دیدنی مشهد است که در جنوب روستای مغان، قرار گرفته است. برای رسیدن به این غار باید از جاده کوهستانی پرپیچ و خمی که از منطقه سیدی در جنوب مشهد و کوه خلج شروع می شود، عبور کرد و پس از گذشتن از روستاهای منطقه مانند بالندر، اردمه و خان رود به مغان رسید. غار در جنوب روستای مغان قرار دارد و دو ورودی اصلی دارد که غار، درجنوب قرار گرفته و تا حدود ۱۲۰ متری غار، می توان با روشنایی طبیعی پیش رفت. قدمت غار مغان را بر اساس مدارک موجود و اکتشاف فسیل های حلزونی در مسیرهای منتهی به غار، میتوان صد میلیون سال پیش دانست که قدمت آن از البرز و دماوند بیشتر است درون غار چشمه ها و چاه ها و راهروهای متعددی وجود دارد،درون غار به وسیله چاه ها به سه طبقه تقسیم شده است که ارتفاع بعضی از چاه ها به ۲۵ متر نیز می رسد. و. کف مرمرین غار در اغلب جاها مرطوب و لغزنده می باشد. در درون غار چشمه آبی وجود دارد که علاوه بر زلالی و گوارایی، بسیار سرد است به طوری که در تابستان نیز نمی توان بیشتر از چند لحظه دست و پا را در آن نگه داشت. به علت وجود پرتگاه های خطرناک در غار مغان ورود به داخل آن بدون راهنما و ابزار مورد نیاز میتواند خطرناک باشد.

تور مشهد : موزه آستان قدس رضوی

تور مشهد گردشگری موزه آستان قدس رضویمجموعه موزه های آستان قدس رضوی یکی از بزرگترین و غنی ترین موزه های ایران بشمار می آید که این موزه به دلیل برخورداری از آثار مذهبی، تاریخی، فرهنگی و هنری از معتبرترین موزه‌های جهان اسلام است که موزه آستان قدس رضوی همه ساله میزبان بیش از یک میلیون بازدیدکننده ایرانی و خارجی در تور های مشهد میباشد. هدف از ایجاد این مرکز فرهنگی در آستان ملکوتی امام رضا علیه السلام، نمایش نمونه‌هایی از آثار نفیسی بوده که در طی زمان توسط علاقه‌مندان به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) تقدیم بارگاه ملکوتی این امام شده است. در حال حاضر آستان قدس رضوی دارای موزه ها و گنجینه‏ های متعدد می باشد که در ادامه تصاویر تعدادی از این مجموعه ها و نفایس را مشاهده کنید.

تور مشهد : حمام مهدی قلی بیک

تور مشهد گردشگری حمام مهدی قلی بیکحمام شاه از معدود حمام‌ها و بناهای قدیمی مشهد است که از دست تخریب و نوسازی مسئولان جان سالم به در برده است و چندسالی است که با تغییر کاربری به موزه مردم‌شناسی تبدیل شده و بازدید از موزه برای عموم آزاد است. حمام مهدی قلی بیک (حمام شاه) مربوط به دوره صفویه است و در مشهد ابتدای بازار بزرگ جنب مسجد شاه واقع گردید. این اثر در تاریخ ۵ اردیبهشت ۱۳۵۶ با شماره ثبت ۱۳۷۴ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این حمام به علت هم‌جواری با بنای تاریخی مسجد شاه یعنی مقبره امیر ملکشاه و نیز نزدیک بودن به حرم امام رضا (ع) قبلا به حمام شاه و پس از انقلاب به حمام رضوی شهرت یافته است. در راستای موزه شدن این حمام، از فضاهای موجود در سربینه و گرمخانه و چال حوض به‌عنوان غرفه‌های نمایش اشیا از جمله متعلقات حمام مانند ظروف سنگی، سفالینه‌ها، نبوشه های سفالی، گلجام و کاشی‌های ازاره و کف حمام، وسایل استحمام مانند بادکش حجامت، کاسه، مجمعه، سنگ پا، صابون، لنگ و قطیفه، حنا، گل سرشور و وسایل آرایش مانند شانه چوبی، جعبه آینه، جعبه چوبی لاکی روغنی، سرمه دان، عطر دان و وسایل روشنایی مانند شمعدان برنجی، قندیل، فانوس دریایی، چراغ توری و سماورها، قوری‌ها، قهوه جوش‌ها، دوستکامی ها ، پوشاک و منسوجات از جمله اشیایی هستند که در موزه مردم‌ شناسی مشهد به نمایش عموم گذاشته شده است .

تور مشهد : کلات نادری مشهد

تور مشهد : کلات نادری مشهدکلات شهرستانی است در شمال شرقی استان خراسان رضوی که مرکز این شهرستان، شهر کبود گنبد نام دارد. شهری که در میان کوه‌های هزارمسجد قرار گرفته است و از مشهد تا آن، ۱۴۵ کیلومتر جاده کوهستانی است. کلات در لغت به معنی «آبادی و زیستگاه بر فراز کوه» است و همان‌گونه که از نامش پیداست، این منطقه هویتش را از نادر شاه می‌گیرد و فراز و فرودهای تاریخی‌اش را با نادر تجربه کرده.او دستور ساخت کاخی را در کلات نادری داد که هم‌اکنون به عمارت خورشید یا کاخ خورشید مشهور است. او ظاهرا از این کاخ به عنوان محلی برای حفاظت از گنجینه نادر استفاده می کرده است. این کاخ تا پایان عمر نادر نیز نیمه کاره ماند، اما با همین شرایط در مدت زمان حکومت نادر مورد استفاده بود. سرزمین کلات باتوجه به این که در میان کوه قرار گرفته، به سرزمین دژهای نفوذ ناپذیر شهرت داشت و دلیل انتخاب کلات توسط نادر نیز همین نفوذ ناپذیری آن بوده است.

تور مشهد : مجتمع گردشگری بابا قدرت مشهد

تور مشهد گردشگری مجتمع گردشگری بابا قدرت مشهد

در تورمشهد یکی از بهترین گزینه ها برای گذراندن اوقات خوش با خانواده در محیطی تاریخی، سنتی با غذاهای اصیل ایرانی مجتمع گردشگری بابا قدرت است. مجتمع گردشگری بابا قدرت با قدمتی بیش از دو قرن متعلق به دوران قاجار است و در سال ۱۳۸۰ توسط سازمان میراث فرهنگی ثبت ملی گردید. مجتمع گردشگری بابا قدرت که با کسب ۴ گواهینامه بین المللی از کشور انگلستان در زمینه خدمات توریسم و رستوران،دارای بخش های مختلفی چون رستوران سنتی، چایخانه سنتی، لمکده، بازارچه سنتی می باشد. رستوران مجموعه گردشگری بابا قدرت با کیفیت بالا و طعم بی نظیر غذاهایش یکی از پرطرفدارترین رستوران های مشهد است. بازارچه سنتی مجموعه باباقدرت دارای ۲۲ غرفه محل تولید و عرضه هنردست ایرانی است.

تور مشهد : برج رادکان چناران

تور مشهد گردشگری برج رادکان چناران

در فاصله ۷۴ کیلومتری شهر مشهد به سمت چناران برجی بلند به ارتفاع ۲۵ متر دیده می شود که تصور می شه آرامگاه یکی از ایلخانیان باشه ولی این برج تنها مکانی است که توانایی تعیین چهار فصل، سال کبیسه و آغاز نوروز رو داره و سند کارهای علمی خواجه نصیر الدین طوسی منجم بزرگ ایرانیه .
محل قرار گرفتن درها در این برج اتفاقی نیست . درها در راستای طلوع یلدایی (آغاز زمستان) و غروب (آغاز تابستان) در پهنه برج ساخته شده .
در این بنا نور خورشید طوری می تابه که از میان دو در عبور کرده و زمان دقیق شروع فصل را معین می کنه .

باز گشت به صفحه اصلی تور ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *