تور های بیر سفر

شیلی

شیلی

شیلی،  بین آند و اقیانوس آرام قرار دارد، و با اینکه گاهی به عنوان طولانی ترین کشور جهان نامیده می شود، بیشتر از ۱۸۰ کیلومتر وسعت ندارد. اما خط ساحلی آن بیش از ۴۳۰۰ کیلومتر می باشد. از جمله جاذبه های توریستی برتر در شیلی ، خشک ترین بیابان جهان ، مناظر دیدنی و جذاب از یخچال های طبیعی و کوه های آتشفشان در امتداد اقیانوس آرام می باشد.

جستجوی آرامش روحانی در مرکز شیلی از طریق خانه ی پابلو نرودا

در سراسر جهان اسپانیایی شیلی به عنوان سرزمین شاعران شناخته می شود. این شهرت برای این است که دو شیلیایی جایزه نوبل ادبیات را برای شعر خود دریافت کرده اند. گابریلا میسترال برای اولین بار در سال ۱۹۴۵ و جایزه برندهای شیلی، توسط پابلو نرودا بود، که اطمینان داد که ملت آمریکای جنوبی در سراسر جهان به عنوان یک قدرت واقعی شعر شناخته خواهند شد.

دیدن مکان هایی که الهام بخش این شاعر است ، تجربه ای شاد و زنده از فرهنگ شیلی می تواند باشد.

پابلو نرودا شاعر محبوب و معروفی در ایران است. شعرهایش از سوی احمد پوری و دیگران ترجمه و منتشر شده‌اند. او را با شعر معروف “هوا را از من بگیر اما خنده‌ات را نه” می‌شناسیم. نام اصلی او «نفتالی ریکاردو ریه‌س باسوآلتو» بود و نام «پابلو نرودا» را از روی نام نویسنده چک یان نرودا به عنوان نام مستعار خود انتخاب کرده بود و بعدها «پابلو نرودا» نام رسمی او شد.

پابلو نروادا

خانه‌ای که دیگر شخصی نیست

نرودا صاحب موزه‌ای در سانیتاگو پایتخت شیلی است که زمانی در آن زندگی می‌کرد و خانه شخصی‌اش بود. عکس‌ها، یادداشت ها و نامه های خصوصی او در این موزه که “نرودای عاشق” نام گرفته، به نمایش گذاشته شده است. علاوه بر این آثار دیگری که از نرودا به جا مانده شامل وسایل شخصی و دست‌نوشته‌های دیگرش در این موزه در معرض دید عموم است. برخی از آثار این موزه به کمک دوستان و آشنایان نرودا که برخی از آن‌ها هنوز زنده هستند، گردآوری شده. قسمت دیگری از موزه شامل نامه‌های خصوصی و هدیه هایی که نرودا به ماتیلده همسرش تقدیم کرده، می‌شود. این هدایا حدود ۱۴۰ تکه هستند و باید گفت که یکی از جذاب‌ترین بخش‌های موزه محسوب می‌شود.
نام این خانه «ایسلا نگرا» یا «جزیره سیاه» بوده. اما این خانه نه جزیره است نه سیاه، بلکه نامش برگرفته از صخره‌ای سیاه است که در اقیانوس آرام و در نزدیکی این خانه قرار دارد. نرودا این خانه را به گونه‌ای ساخته بود که کشتی را تداعی کند. او خود را ناخدای این کشتی می‌دید و بسیاری از اشیایی که در آن جمع‌آوری کرده بود، به همین مناسبت می‌خرید. اشراف به اقیانوس آرام، گیرایی چنین فضایی را دو چندان کرده، گویا اشعار نرودا به این اشیاء جان بخشیده‌اند. در شعرهای نرودا طبیعتی که در آن زندگی می‌کرد و اقیانوسی که هر روز آن را می‌دید، مشهود است.

یخچال های طبیعی در شیلی

یخچال های طبیعی سان رافائل ، در پارک ملی لاگونا سان رافائل قرار دارد و بزرگترین یخچال های طبیعی در اینجا می باشد. تنها از طریق قایق یا هواپیما می توان به این مکان دسترسی پیدا کرد. از طریق عبور از کانال ها ، سفر با قایق مناظری را با خود به همراه خواهد داشت. آنچه شما می توانید از قایق ببینید در واقع انتهای یخچال های طبیعی می باشد که طول برخی از آن ها ۱۵ کیلومتر می باشد.

پارک ملی لوکا در شیلی

پارک ملی لوکا در شمال شیلی و در محدوده آند قرار دارد که یکی از جاذبه های توریستی برتر در شیلی است. جذاب ترین ویژگی  در  پارک لوکا ، دریاچه چانگارا یا چونگارا (Chungará Lake) ، یکی از مرتفع ترین دریاچه ها در جهان می باشد. آتشفشان پومراپه (Pomerape) با برادر دو قلو خود پاریناکوتا که با بولیوی هم مرز است از دیگر جاذبه های پارک ملی لوکا به شمار می آید .

پارک ملی لوکا

جزیره ایستر

یکی از جزایر زیبا بر روی زمین جزیره ایستر می باشد که در جنوب شرقی اقیانوس آرام قرار دارد. این جزیره به خاطر ۸۸۷ مجسمه  یادبود به نام موآوی یا موآی که قرن ها پیش ساخته شده اند شناخته شده می باشد.  جای تعجب نیست که موآوی به طور علنی جاذبه های توریستی دیگر جزیره را تحت الشعاع قرار داده است. جزیره ایستر دارای غواصی ، موج سواری و همچنین دو دهانه آتشفشان و چند ساحل شنی می باشد.

جزیره ایستر

 

منبع : پورتال جهانگردی پارسا و thatbackpacker.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *