تور های بیر سفر

تور چیانگ می

تور چیانگ می

 

تماشای ویدیو

چیانگ می سهم قابل توجهی را در بازار گردشگری آسیا به دست آورده است. یک رودخانه با شکوه، معابد باستانی، خرابه های جوی، سالن های ماساژ، مدارس پخت و پز تایلندی و بسیاری از غذاها بر پایه نودل از جذابیت های این شهر است. گردشگران علاقه مند به این شهر هر سال بر تعدادشان اضافه می گردد  و از همبستگی واقعی فرهنگ ها و شیوه های زندگی لذت می برند.

در مجموع، منطقه چیانگ می بیش از ۳۰۰ معبد تاریخی دارد که بیش از ۱۲۰ تای آنها در داخل شهر قرار دارند. بسیاری از جاذبه های تاریخی و توریستی در شهر قدیمی چیانگ مای، در یک مکان جذاب قرار دارند که توسط دو دیوار احاطه شده اند و از اواخر قرن سیزدهم، باقی مانده اند.

برای اطلاعات توریستی در چیانگ می، می توان از اداره گردشگری تایلند (TAT) که در جاده چیانگ مای لامپون است،کمک گرفت.

chiang mai

اطلاعات گردشگری CHIANG MAI

بسیاری از بازدیدکنندگانبا یک کروز آرامش بخش در امتداد رودخانه مائپینگ از این شهر دیدن می کنند. خانواده ها می توانند در چیانگ می  از نمایش های مختلف فیل و اسکیت روی یخ بزرگ شهر و همچنین بسیاری از موجودات عجیب و غریب در باغ وحش Chiang Mai و Arboretum لذت ببرند. خوراک هایی با طعم و مزه های هیجان انگیز، سوار شدن بالون، صخره نوردی، پیاده روی، گردش با هلی کوپتر و حتی پرواز هواپیما میکرولایت از سرگرمی های موجود است.

جذابیت های تاریخی در چیانگ می

جالب ترین و قابل توجه ترین نشانه  در شهر چیانگ می، دروازه Tha Pae Gate است که از قرن سیزدهم باقی مانده است.  همچنین زیارتگاه ها و معابد بی شماری که مهمترین آنها شامل وات چدی لوانگ، وات کو تائو، وات پرا سینگ، وات فراتات دا سثپ، وات سوان دک ، و همچنین وات چیانگ مرد، قدیمی ترین معبد در کل چیانگ مای است که  قدمت آن به ۱۲۹۶ می رسد.

موزه های چیانگ می بسیار پرطرفدارند. برای اطلاعات عمیق در مورد فرهنگ جذاب Lanna، موزه ملی آماده خدمت رسانی است. برای کودکان، پوسته های دریایی و فسیل ها در موزۀ جهانی حشرات و عجایب طبیعی برای بازدید وجود دارد. دوستداران هنر باید بخشی از زمان خود را برای لذت بردن از نمایشگاه ها در دو مرکز فرهنگی  چیانگ مای و همچنین دانشکده موزه هنرهای چیانگ مای، که در واقع بخشی از دانشگاه بزرگ دانشگاه شهر هستند، کنار بگذارند.

chiang mai

استان چیانگ می واقع در بخشی از تایلند است  که  توسط کوه ها، دره ها و رودخانه های پر زرق و برق احاطه شده است، در واقع این منطقه شامل سهم بیشتری از جنگل های طبیعی نسبت به هر منطقه دیگری در این منطقه شمالی است. به خصوص  نزدیکی چیانگ می به قله کوه Doi Suthep مناظر نفس گیری را ارائه می دهد. همچنین معبد و کاخ زمستان Phra Tamnak Phu به علت تعدد  چترهای کاغذی و چترهای دستی نقاشی شده به عنوان روستای چتر شناخته شده است. مغازه های San Kamphaeng، به دلیل بافندگی ابریشم، بهترین مکان برای انتخاب یک سوغات سنتی هستند.

اطلاعات بیشتر

کشور: تایلند
محل: استان چیانگ می
وضعیت: شهرستان پایتخت
جمعیت: حدود ۱۶۵،۰۰۰
زبان: تایلندی
ارز: تایلند بات (THB)
منطقه زمانی: UTC / GMT +7 ساعت
شماره تلفن کشور: +۶۶
کد تلفن تلفن: ۰۵۳
مذهب: عمدتا بودیسم، باقی مانده شامل ادیان مسلمان و مسیحی است
میانگین دمای روزانه چیانگ مای در ماه ژانویه: ۲۹ درجه سانتی گراد / ۸۴ درجه فارنهایت
میانگین دمای روزانه چیانگ مای جولای: ۳۱ درجه سانتی گراد / ۸۸ درجه فارنهایت

 

منبع: http://www.world-guides.com/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *